FAQ aneb často kladené dotazy

 

Přečtěte si dotazy, které nám rodiče nejčastěji pokládají. Samozřejmě včetně našich odpovědí. :-)

Co když si dítě nějaký předmět vůbec nevybere?


Pečlivě zvažujeme, zda by se dítě předmět rádo učilo, ale něco mu v tom brání, nebo zda chce svůj čas využívat jinak. V prvním případě pracujeme na odstranění překážek. V tom případě jeho vůli respektujeme a podporujeme ho v oblastech, které ho zajímají.
Jaké máte zkušenosti s přestupem dětí na jiné školy / u přijímaček?


Většinou děti procházejí adaptačním obdobím, kdy si zvykají na jiný režim a způsob komunikace. Toto období trvá 1-3 měsíce. Děti jsou ale přizpůsobivé a zvyknou si. V učivu v některých oblastech vynikají, ostatní si převážně snadno doplní. Zkušenosti u přijímacích zkoušek máme zatím malé, ale pozitivní.
Vycházíme také ze zkušeností zahraničních škol.
Jak se slučuje svoboda s povinnou školní docházkou?


Školský zákon ukládá dítěti "řádně se vzdělávat". Dle právního výkladu "řádně se vzdělávat" je určeno školním řádem příslušné školy. Náš školní řád vyžaduje účast dítěte ve škole v době dané rozvrhem hodin.
Jak máte zajištěnou výuku angličtiny?


Angličtina je pro nás důležitá. Máme v týmu dva rodilé mluvčí i českou učitelku anglického jazyka. Každému dítěti vyhovuje jiná možnost. Máme intenzivní výukové lekce, ale i přirozeně bilingvní prostředí, kdy se řada věcí překládá do angličtiny. Děti se setkávají s rodilými mluvčími v různých každodenních situacích. Pokud dítě o angličtinu zájem nemá, sdílíme s ním naše zkušenosti, ale respektujeme vždy vůli dítěte.

Nenašli jste váš dotaz a odpověď na něj? Napište nám, ozveme se co nejdříve.

Děkujeme za zprávu, ozveme se co nejdříve!

Kam se dále podívat?