top of page

Představení týmu Kairos

 

Náš tým je složen z pečlivě vybraných výjimečných osobností, které mohou dětem předat svou moudrost, dobré akademické znalosti a etické hodnoty. Soustavně na sobě pracujeme tak, abychom byli lepší každým dnem.

Hana
Hana Frydrichová 

Zakladatelka základní školy Kairos

"Pyramida priorit: osobnost, rozvoj charakteru, klíčové kompetence, dovednosti, znalosti."

Proměňujeme "zlobení" na "aktivitu", "tvrdohlavost" na "cílevědomost", "drzost" na "odvahu", "hyperaktivitu" na "přirozený pohyb", "vztek" na schopnost vyjádřit své emoce...

Kontakt:

777 312 352, hanka@skolakairos.cz

Jitka
8FDACC9D-EE0F-407F-8AFA-ABC6C9DBC3B3.jpe
Jitka Radová

Průvodkyně a péče o komunitu

Kairos je pro mě rodina. Pomáhám vytvořit ve škole pro děti prostor, kde se bude podporovat jejich vnitřní motivace, respekt k sebeřízenému učení, bezpečí a důvěra v sebe samé. Věřím ve vizi a principy inovativní demokratické školy, kde každý má svůj hlas a stává se aktivním členem školního prostředí. Mám ráda svobodu a mým snem je, aby si děti mohly o svém životě rozhodovat samy. Jsem hrdou mámou tří dcer.

Procházím výcvikem intuitivní pedagogiky Marcela Desaxe a školením Trauma informovaný průvodce pod vedením manželů Weberových. 

 

Kontakt:

732 957 851, jitka@skolakairos.cz

Martina
martina-chomatova.jpeg
 Martina Chomátová 

Průvodkyně

Hravost, radost, laskavost a vnitřní jiskra jsou důležité nejen pro můj osobní život, ale i při pobytu ve škole s dětmi. Vnímám, jak my dospěláci vedle dětí neustále procházíme nekonečným procesem osvobozování se. Ráda pečuju o komunitu, organizuju společné akce, ráda s dětmi zkoumám hudební nástroje, tvoříme spolu videa, zápisy do kroniky a vše, co nás zrovna napadne a zaujme. Jsem lektorkou mindfulness a mámou 3 dětí.

Vystudovala jsem vzdělávání dospělých na UJAK Praha. Studovala jsem na VŠ ve Švédsku. Žila jsem 9 měsíců v Norsku a 6 měsíců v USA. Absolvovala jsem školení Mindfulness roční akademie, Mindfulness pro porod a rodičovství, Cesta k harmonii, Soundhealing, Práce s dechem. Procházím výcvikem intuitivní pedagogiky Marcela Desaxe a školením Trauma informovaný průvodce pod vedením manželů Weberových. 

Kontakt:

606 292 464,

martinach@skolakairos.cz

Radka
 Radka Charapovová 

Průvodkyně uměním

 

"Baví mě pracovat v originálním systému, zkušenost individuálně vychovávat jedince a mám radost z umění..."

Kontakt:

724 810 848, radka@skolakairos.cz

Monika
monika-kuricova.jpeg
 Monika Kuricová 

Průvodkyně českým jazykem

Jsem milovnicí koní a přírody. Doma mám 3 kočky, 2 koně, 4 kluky a manžela. Slušná sbírka, co? Ve škole Kairos působím jako průvodce od roku 2021. Ve škole se s dětmi věnuji českému a anglickému jazyku, pohybovým aktivitám venku i v tělocvičně, lekcím péče o koně a zahradu. 1x týdně se budu s dětmi potkávat v družině a věnovat se ručním pracem (např. šití na stroji). Mám vystudovanou pedagogickou fakultu UJEP v Ústí nad Labem. Procházím výcvikem intuitivní pedagogiky Marcela Desaxe a školením Trauma informovaný průvodce pod vedením manželů Weberových. 
 

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je." Jan Werich
 

Tereza
IMG_9910.JPG
Tereza Vidimská

Průvodkyně světem chemie, fyziky, historie a biologie

Kontakt:

732 803 857, tereza@skolakairos.cz

Veronika
veronika-hudeckova.jpeg
Veronika Hudečková

Jsem mámou 4 dětí. Je pro mě důležitý respekt a důvěra. S dětmi ve škole se ráda věnuji matematice Hejného, plavání a tvoření. Mám před ukončením kurzu asistenta pedagoga. Jsem instruktorkou plavání. Žila jsem 5 let ve Španělsku a mluvím španělsky. Ovládám techniku macramé. Miluju jachting, hoola hooping, přírodu. Bývala jsem spoluprovozovatelkou veganské kavárny. Procházím výcvikem intuitivní pedagogiky Marcela Desaxe a školením Trauma informovaný průvodce pod vedením manželů Weberových.

Martina He
20220815_172232.jpg
Martina Hetešová

Kairos je škola, kam bych si přála chodit jako dítě. Proto tam chodím alespoň jako dospělák/průvodce. Baví mě nechat se unášet na vlně dětské fantazie, hrát s dětmi hry a jen tak s dětmi být. Mimo školu jsem máma čtyř dětí, mám ráda zvířata, sport, ráda se učím novým věcem. Jsem vystudovaná inženýrka ekonomie, ale moje povolání je dula - průvodkyně těhotenstvím a porodem.

Petr He
20220815_174911.jpg
Petr Heteš

Od chvíle, kdy jsem viděl film Summerhill se ze mě stal nadšenec do sebeřízeného vzdělávání a svobodných demokratických škol. Mrzí mě, že jsem něco takového nezažil jako dítě, ale o to větší radost mi dělá se na chodu takové školy podílet. Mou velkou vášní jsou informační technologie a hry. Baví mě se o nich bavit s dětmi i dospělými. Mým velkým přáním je, aby v každém zůstala touha učit se a poznávat nové věci.

Jtka Rimell
Snímek obrazovky 2023-10-05 v 14.02.08.png
Jitka Rimell

Uspěšný den ve škole je pro mě den, kdy slyšíme signál, že je brzy oběd a my se podivujeme jak je to možné :) Den kdy jsme ponořeni do světa, kde hlavní roli hraje hravost, napojení, radost a totální flow. 

Momentálně s dětmi ve škole trávím čas hraním "deskovek". Máme jich doma přes sto, tak proč se nepodělit o tento svět, který baví mě i děti. 

Dále mě velice naplňuje hledání rovnováhy mezi sebevyjádřením s respektem k sobě, svým hodnotám a empatií a respektem k ostatním. Tato rovnováha je něco s čím dobře ladí koncept nenásilné komunikace (NVC), jehož principy využívám při tréninku vědomé komunikace. Zároveň jsou důležitým pilířem naší školy. Tyto tréninky jsou pravidelným časem, kdy pomáhám utvářet podporujicí prostor, jehož cílem je potkávat se opravdově, sami se sebou, a mezi sebou, inspirovat se a sdílet. Velice blízce je s tím spjatý můj oblíbený citát od Rúmího; "Venku, za představami o konání dobra a zla, je pole. Tam se setkáme". Přesně tam se setkáme každý čtvrtek nebo se o to alespoň pokusíme:)

Studovala jsem na VŠ ve Velké Británii, kde jsem žila zhruba 6let. Absovovala jsem dvouletý výcvik Mindfulness akademie, roční vycvik Mediace pro život s propojením nenásilné komunikace, mediace a práce s nervovým systémem.
Nenásilná komunikace se dotkla mého života zhruba před 6 lety. "Nenásilka" je pro mě každodenní praxí přítomného okamžiku, všímavosti a přijetí toho co právě je, tak jak je. Dále procházím výcvikem intuitivní pedagogiky Marcela Desaxe a školením Trauma informovaný průvodce pod vedením manželů Weberových. 

Kam se dále podívat?

bottom of page