top of page

Představení týmu Kairos

 

Náš tým je složen z pečlivě vybraných výjimečných osobností, které mohou dětem předat svou moudrost, dobré akademické znalosti a etické hodnoty. Soustavně na sobě pracujeme tak, abychom byli lepší každým dnem.

Hana
Hana Frydrichová 

Zakladatelka základní školy Kairos

"Pyramida priorit: osobnost, rozvoj charakteru, klíčové kompetence, dovednosti, znalosti."

Proměňujeme "zlobení" na "aktivitu", "tvrdohlavost" na "cílevědomost", "drzost" na "odvahu", "hyperaktivitu" na "přirozený pohyb", "vztek" na schopnost vyjádřit své emoce...

Kontakt:

777 312 352, hanka@skolakairos.cz

Jitka
8FDACC9D-EE0F-407F-8AFA-ABC6C9DBC3B3.jpe
Jitka Radová

Průvodkyně a péče o komunitu

Kairos je pro mě rodina. Pomáhám vytvořit ve škole pro děti prostor, kde se bude podporovat jejich vnitřní motivace, respekt k sebeřízenému učení, bezpečí a důvěra v sebe samé. Věřím ve vizi a principy inovativní demokratické školy, kde každý má svůj hlas a stává se aktivním členem školního prostředí. Mám ráda svobodu a mým snem je, aby si děti mohly o svém životě rozhodovat samy. Jsem hrdou mámou tří dcer.

Procházím výcvikem intuitivní pedagogiky Marcela Desaxe a školením Trauma informovaný průvodce pod vedením manželů Weberových. 

 

Kontakt:

732 957 851, jitka@skolakairos.cz

Martina
martina-chomatova.jpeg
 Martina Chomátová 

Průvodkyně

Hravost, radost, laskavost a vnitřní jiskra jsou důležité nejen pro můj osobní život, ale i při pobytu ve škole s dětmi. Vnímám, jak my dospěláci vedle dětí neustále procházíme nekonečným procesem osvobozování se. Ráda pečuju o komunitu, organizuju společné akce, ráda s dětmi zkoumám hudební nástroje, tvoříme spolu videa, zápisy do kroniky a vše, co nás zrovna napadne a zaujme. Jsem lektorkou mindfulness a mámou 3 dětí.

Vystudovala jsem vzdělávání dospělých na UJAK Praha. Studovala jsem na VŠ ve Švédsku. Žila jsem 9 měsíců v Norsku a 6 měsíců v USA. Absolvovala jsem školení Mindfulness roční akademie, Mindfulness pro porod a rodičovství, Cesta k harmonii, Soundhealing, Práce s dechem. Procházím výcvikem intuitivní pedagogiky Marcela Desaxe a školením Trauma informovaný průvodce pod vedením manželů Weberových. 

Kontakt:

606 292 464,

martinach@skolakairos.cz

Radka
 Radka Charapovová 

Průvodkyně uměním

 

"Baví mě pracovat v originálním systému, zkušenost individuálně vychovávat jedince a mám radost z umění..."

Kontakt:

724 810 848, radka@skolakairos.cz

Monika
monika-kuricova.jpeg
 Monika Kuricová 

Průvodkyně českým jazykem

Jsem milovnicí koní a přírody. Doma mám 3 kočky, 2 koně, 4 kluky a manžela. Slušná sbírka, co? Ve škole Kairos působím jako průvodce od roku 2021. Ve škole se s dětmi věnuji českému a anglickému jazyku, pohybovým aktivitám venku i v tělocvičně, lekcím péče o koně a zahradu. 1x týdně se budu s dětmi potkávat v družině a věnovat se ručním pracem (např. šití na stroji). Mám vystudovanou pedagogickou fakultu UJEP v Ústí nad Labem. Procházím výcvikem intuitivní pedagogiky Marcela Desaxe a školením Trauma informovaný průvodce pod vedením manželů Weberových. 
 

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je." Jan Werich
 

Tereza
IMG_9910.JPG
Tereza Vidimská

Průvodkyně světem chemie, fyziky, historie a biologie

Kontakt:

732 803 857, tereza@skolakairos.cz

Veronika
veronika-hudeckova.jpeg
Veronika Hudečková

Jsem mámou 4 dětí. Je pro mě důležitý respekt a důvěra. S dětmi ve škole se ráda věnuji matematice Hejného, plavání a tvoření. Mám před ukončením kurzu asistenta pedagoga. Jsem instruktorkou plavání. Žila jsem 5 let ve Španělsku a mluvím španělsky. Ovládám techniku macramé. Miluju jachting, hoola hooping, přírodu. Bývala jsem spoluprovozovatelkou veganské kavárny. Procházím výcvikem intuitivní pedagogiky Marcela Desaxe a školením Trauma informovaný průvodce pod vedením manželů Weberových.

Martina He
20220815_172232.jpg
Martina Hetešová

Kairos je škola, kam bych si přála chodit jako dítě. Proto tam chodím alespoň jako dospělák/průvodce. Baví mě nechat se unášet na vlně dětské fantazie, hrát s dětmi hry a jen tak s dětmi být. Mimo školu jsem máma čtyř dětí, mám ráda zvířata, sport, ráda se učím novým věcem. Jsem vystudovaná inženýrka ekonomie, ale moje povolání je dula - průvodkyně těhotenstvím a porodem.

Petr He
20220815_174911.jpg
Petr Heteš

Od chvíle, kdy jsem viděl film Summerhill se ze mě stal nadšenec do sebeřízeného vzdělávání a svobodných demokratických škol. Mrzí mě, že jsem něco takového nezažil jako dítě, ale o to větší radost mi dělá se na chodu takové školy podílet. Mou velkou vášní jsou informační technologie a hry. Baví mě se o nich bavit s dětmi i dospělými. Mým velkým přáním je, aby v každém zůstala touha učit se a poznávat nové věci.

Kam se dále podívat?

bottom of page