top of page

Představení týmu Kairos

 

Náš tým je složen z pečlivě vybraných výjimečných osobností, které mohou dětem předat svou moudrost, dobré akademické znalosti a etické hodnoty. Soustavně na sobě pracujeme tak, abychom byli lepší každým dnem.

Hana Frydrichová 

Zakladatelka základní školy Kairos

"Pyramida priorit: osobnost, rozvoj charakteru, klíčové kompetence, dovednosti, znalosti."

Proměňujeme "zlobení" na "aktivitu", "tvrdohlavost" na "cílevědomost", "drzost" na "odvahu", "hyperaktivitu" na "přirozený pohyb", "vztek" na schopnost vyjádřit své emoce...

Kontakt:

777 312 352, hanka@skolakairos.cz

8FDACC9D-EE0F-407F-8AFA-ABC6C9DBC3B3.jpe
Jitka Radová

Zástupkyně ředitelky

Kairos je pro mě rodina. Pomáhám vytvořit ve škole pro děti prostor, kde se bude podporovat jejich vnitřní motivace, respekt k sebeřízenému učení, bezpečí a důvěra v sebe samé. Věřím ve vizi a principy inovativní demokratické školy, kde každý má svůj hlas a stává se aktivním členem školního prostředí. Mám ráda svobodu a mým snem je, aby si děti mohly o svém životě rozhodovat samy. Jsem hrdou mámou tří dcer.

 

Kontakt:

732 957 851, jitka@skolakairos.cz

thomas-vejrazka.jpg
 Thomas Vejrážka 

Průvodce

"Protože pocházím z velkoměsta (L. A.) v USA, kde jsem žil 20 let, okouzlila mě krása české přírody a lesů. Začal jsem lézt po skalách, střílet z luku a hrát na domorodé hudební nástroje (šamanský buben, brumle, didgeridu). Mým poslání je šířit vědomou práci s tělem prostřednictvím bojových sportů a svobodného pohybu. Vnímám člověka jako kompletní hmotné a energetické tělo, ve kterém sídlí mysl. Naučil jsem se ke všemu přistupovat jako partner, a svobodná bytost. Snažím se tak jednat i s každým člověkem a přírodou. Děti mají tento přístup už přirozeně a proto bych rád, aby si ho zachovaly. Chci využít své poznání pro mladší generace, aby se naučily poznávat samy sebe ve svobodě. A to včetně pohybu, v uvažování a v komunikaci."

Kontakt:

602 292 767, tom@skolakairos.cz

17932024666407209.jpg
 Martina Chomátová 

Průvodkyně

 

"Hravost, radost, laskavost a vnitřní jiskra jsou důležité nejen pro můj osobní život, ale i při pobytu ve škole s dětmi. Vnímám, jak my dospěláci vedle dětí neustále procházíme nekonečným procesem osvobozování se. Ráda pečuju o komunitu, organizuju společné akce, ráda s dětmi zkoumám hudební nástroje, tvoříme spolu videa, zápisy do kroniky a vše, co nás zrovna napadne a zaujme. Jsem lektorkou mindfulness a mámou 3 dětí."

Kontakt:

606 292 464,

martinach@skolakairos.cz

 Barbora Hikl 

průvodce Enviromentální výchovou

Prožívá s dětmi čas v družině, učí je vařit a pečovat o přírodu, asistuje dětem, které potřebují pomoci.

Kontakt:

608 224 437, bara@skolakairos.cz

 Jeff Sable  

Průvodce anglickým jazykem, výtvarným uměním a jógou

Enthusiasm is the mother of effort, and without it nothing great was ever achieved.

- Ralph Waldo Emerson

 

"Kids don't care how much you know until they know how much you care."

Kontakt:

608 845 108, jeff@skolakairos.cz

 Radka Charapovová 

Průvodkyně uměním

 

"Baví mě pracovat v originálním systému, zkušenost individuálně vychovávat jedince a mám radost z umění..."

Kontakt:

724 810 848, radka@skolakairos.cz

e95f65ba.png
 Monika Kuricová 

Průvodkyně českým jazykem

image0.jpeg
 Jamnotri Samba 

Koordinátorka programu Skutečně zdravá škola

Jmenuji se Jamnotri, snažím se žít vědomě a ohleduplně vůči naší planetě a bytostem na Zemi. To mne na mé životní cestě dovedlo k józe, vaření, vegetariánství, udržitelnosti a výživovému poradenství. 
 

Plnohodnotná a vyvážená strava z celistvých potravin je ta nejlepší strava pro fyzické síly, klidnou a čistou mysl, vědomě duchovní a zdravý život a dlouhověkost.
Přeji si přinášet do vašich životů a životů vašich dětí nové chutě a dávno zapomenuté postupy přípravy a zpracování darů přírody.

IMG_9910.JPG
Tereza Vidimská

Průvodkyně světem chemie, fyziky, historie a biologie

Kontakt:

732 803 857, tereza@skolakairos.cz

Kam se dále podívat?

bottom of page